YN 50mm f/1.8 Canon

Kub Online/

Znana z produkcji wysokiej jakości akcesoriów fotograficznych, m.in. lamp błyskowych, firma Yongnuo wprowadziła na rynek obiektyw YN 50 mm f/1.8, wyglądający niemalże tak samo, jak jego pierwowzór, oryginalny i o wiele droższy obiektyw Canon EF 50 mm f/1.8 II. Jest to świetna a za razem tańsza alternatywa, dla fotografów, szczególnie makro.

Obiektyw został wyposażony w autofocus jak i manualny tryb ostrzenia. Współpracuje on z trybami pracy aparatu, jak M/AV/TV/P. Obiektyw zachowuje się tak jak oryginał m.in. przenosi informacje o przysłonie do danych EXIF zdjęcia. Na budowę optyczną tego obiektywu składa się 6 soczewek ułożonych w 5 grupach. Minimalny dystans ostrzenia wynosi 45 cm.

Z wielu niezależnych testów wynika, że obiektyw YongNuo, jest lepszy, pod względem jakości niż pierwowzór, oryginalny obiektyw Canona. Link poniżej, jest jednym z przykładowych testów.

Link do testu obu obiektywów, z przykładami

Cechy

  • Przenoszenie automatyki obiektywu
  • Współpraca z trybami pracy aparatu (M/AV/TV/P i inne)
  • Jasny obiektyw, o niewielkiej odległości ostrzenia (obiektyw makro)
  • Optyka pokryta jest wieloma warstwami powłoki przeciwodblaskowej, co zwiększa przepuszczalność światła
  • Pozłacane styki, poprawiające odporność i komunikację między obiektywem a aparatem
  • Maksymalna wartość przysłony – F22
  • Ilość możliwych filtrów – 1 (52mm średnicy)

Zastosowanie

Ten obiektyw jest najlepszym wyborem, dla fotografów zaczynających swoją przygodę z fotografią makro, jak i dla tych, którzy szukają jasnego obiektywu w dobrej cenie. Obiektyw Yongnuo oprócz tego, że jest tańszy od pierwowzoru, nie ustępuje jakością oryginałowi.

Przedstawiamy Państwu własne zdjęcia, które obrazują jak niewiele od siebie różnią się te dwa obiektywy.

Porównanie - Mitoya

Porównanie - MitoyaPowyższe zdjęcia są porównaniem dwóch obiektywów – Yongnuo i Canon. Na aukcji oferowany jest tylko jeden obiektyw – Yongnuo.