YN 85 mm f/1.8 Canon

Kub Online/

Znana z produkcji wysokiej jakości akcesoriów fotograficznych, m.in. lamp błyskowych, firma Yongnuo wprowadziła na rynek obiektyw tym razem YN 85 mm f/1.8, zamiennik o zbliżonych parametrach do obiektywu Canon EF 85 mm f/1.8. Yongnuo YN-85mm f/1.8 to teleobiektyw ze stałą ogniskową, zaprojektowany z myślą o współpracy z aparatami Canon. Yongnuo 85 mm f/1.8 to średnich gabarytów, zgrabny obiektyw, który wizualnie przypomina model Canona. Kompatybilny z aparatami Full Frame oraz z APS-C co sprawia że całość będzie tworzyć idealnie spójny zestaw.

Obiektyw został wyposażony w autofocus jak i manualny tryb ostrzenia. Na budowę optyczną tego obiektywu składa się 9 soczewek ułożonych w 6 grupach. Producent pokrył soczewki specjalnymi powłokami antyrefleksyjnymi redukującymi powstawanie blików i flar.

Minimalny dystans ostrzenia wynosi 85cm. Obiektyw zapewnia dobre odwzorowanie kolorów i przyzwoitą transmisje całkowitą. Sam obiektyw wyposażony jest w układ auto-focus, który powinien charakteryzować się szybkim przeostrzaniem pomiędzy planami. Inną ważna zaletą jest bardzo celny autofokus oraz minimalna odległość ostrzenia aż 85 cm co zapewnia maksymalne powiększenie 0,13x. Takie rozwiązanie gwarantuje świetną jakość obrazu w centrum kadru, a także bardzo dobrze kontrolowaną aberracje chromatyczną.

Obiektyw posiada gwint na filtry o średnicy 58mm. Minimalny otwór przysłony wynosi f/18. Jest dopasowany do aparatów Canon oraz posiada metalowy bagnet. Na obudowie mamy również do dyspozycji przełącznik AF (auto-focus), MF (manualne ostrzenie). Pole widzenia obiektywu YN-85mm to 28.5 stopnia

W zestawie znajdziemy dodatkowo pokrowiec na obiektyw.

Link poniżej, jest jednym z przykładowych testów.

Cechy

  • Przenoszenie automatyki obiektywu
  • Optyka pokryta jest wieloma warstwami powłoki przeciwodblaskowej, co zwiększa przepuszczalność światła
  • Jasność obiektywu: f/1.8
  • Pozłacane styki poprawiające odporność i komunikację między obiektywem a aparatem
  • Ilość możliwych filtrów – 1 (o średnicy 58mm)
  • pole widzenia: 28,5 stopnia
  • Wymiary obiektywu to 81 x 79,5 mm.

Kompatybilność

  • Canon EOS: 5DII 7DII 5DIII 5DS 5DSR 1D Mark I / II / III / IV 1Ds Mark I / II / III 1DX 6D 80D 760D 650D 600D 700D 70D itp.

Zastosowanie

Ten obiektyw jest najlepszym wyborem, dla fotografów zaczynających swoją przygodę z fotografią portretową, jak i dla tych, którzy szukają jasnego obiektywu w dobrej cenie.