RF-603 II Canon

Kub Online/

Nowa wersja rewelacyjnego wyzwalacza do aparatów i lamp błyskowych produkcji znanej z wysokiej jakości firmy YongNuo. Wyzwalacz RF-603 II jest innowacyjnym i wyjątkowym rozwiązaniem, z szerokim zakresem zastosowań. Służy do wyzwalania lamp błyskowych – zarówno studyjnych jak i montowanych na sanki (gorącą stopkę) z odległości ponad 250 metrów. Posiada funkcję pilota radiowego do wyzwalania aparatu. Pracuje na częstotliwości 2,4 GHz oraz posiada możliwość ustawienia aż 16 kanałów, co gwarantuje niezawodną pracę urządzenia w każdych warunkach.

W nowej wersji wyzwalacza przeniesiony został włącznik, dzięki czemu użytkowanie stało się jeszcze wygodniejsze. Dodatkowo wyłącznik stał się dwustopniowy – możliwe jest włączenie RF-603 II jako nadajnika, lub jako nadajnika/odbiornika. Zapewnia to wygodniejsze korzystanie z wyzwalacza (możliwe jest bezproblemowe wyzwalanie podłączonych lamp “z ręki”) oraz pozwala przedłużyć żywotność zastosowanych baterii.

Kolejną zmianą w porównaniu do poprzedniej wersji wyzwalacza jest dodanie pierścienia blokującego stopkę wyzwalacza. Zapewnia to bezpieczeństwo akcesoriom podłączonym do aparatu za pomocą wyzwalacza – nadajnik nie wysunie się samoistnie ze stopki aparatu. W zestawie znajdują się dwa urządzenia, które można stosować zamiennie jako nadajnik i odbiornik. Do zestawu można dodawać dowolną ilość odbiorników.

Zestaw nie zawiera baterii – każdy z elementów zasilany jest 2 bateriami typu AAA

Cechy

  • Uniwersalny – możliwość zastosowania do lampy błyskowej, lampy studyjnej, wykorzystania do synchronizacji lamp, łączenia lamp błyskowych i studyjnych w jeden system oraz wyzwalania aparatu
  • Wszechstronny – może być elementem większego zestawu poprzez dodanie kolejnych urządzeń
  • Pierścień blokujący stopkę wyzwalacza
  • Dwustopniowy włącznik – możliwość ustawienia jako nadajnik lub nadajnik/odbiornik
  • Odporny na zakłócenia – częstotliwość komunikacji – 2.4GHz, 16 kanałów
  • Bardzo duży zasięg nadajnika – ponad 250metrów (producent podaje 100m)
  • Pełna współpraca z wyzwalaczami RF-603
  • Wysoka jakość wykonania i niezawodność
  • Wymiary: 40mm x 85mm x 26mm
  • Maksymalny czas synchronizacji: do 1/320s*

*jest to wartość podawana przez producenta. Parametr ten może być różny, zależnie od modelu aparatu oraz wyzwalanej lampy i oscyluje pomiędzy 1/160 – 1/320s.

Zastosowanie

Oferowany zestaw składa się z dwóch urządzeń, z których każde może być nadajnikiem lub odbiornikiem. Nadajnik mocowany jest w gorącej stopce aparatu (na sankach) lub na specjalnej stopce do lamp błyskowych. Ma wbudowaną diodę informującą o komunikacji z odbiornikiem. Zaopatrzony w przełącznik kanałów radiowych (16 dostępnych ustawień), dzięki czemu gwarantuje niezakłóconą pracę oraz możliwość konfiguracji bardziej złożonych systemów. Posiada również dwustopniowy przycisk wyzwalania aparatu – pozwala na wyostrzenie zdjęcia i wyzwolenie migawki po określonym czasie. Zamocowany może być na sankach aparatu, specjalnej stopce do lamp błyskowych. Obydwa elementy posiadają gorącą stopkę, w której można umieścić lampę błyskową. Zaopatrzony w wyłącznik, diodę sygnalizującą stan i komunikację z nadajnikiem oraz przełącznik kanałów radiowych (16 możliwych ustawień)

Współpracuje z lampami studyjnymi

Współpraca z lampami studyjnymi dowolnej marki wyposażonymi w gniazdo 6,35mm (1/4″) lub 3,5mm (1/8″). Większą ilością odbiorników można wyzwalać większą ilość lamp jednocześnie (W zestawie nie ma wężyka, dostępny wkrótce w naszej ofercie).

Wyzwalanie lampy błyskowej

Wyzwala lampy błyskowe radiowo. Dzięki temu lampa może znajdować się w z dala od sanek aparatu, co daje nieograniczone możliwości manipulowania światłem. Oczywiście zastosowanie większej ilości odbiorników pozwala na wyzwolenie większej ilości lamp jednocześnie.

System Canon współpracuje z następującymi lampami błyskowymi

Wszystkie lampy YongNuo oraz

Nikon SB-24 SB-25 SB-26 SB-28 SB-28DX SB-50DX SB-80DX SB-800 SB-600 SB-900 (modele Nikon)

Canon 220EX 270EX 300EZ 380EX 420EX 420EZ 430EX / 430EX II 430EZ 480EG 540EZ 550EX 580EX / 580EX II (modele Canon)

Olympus FL36 FL40 FL50

Sunpak Auto 2000DZ 622 Pro 433AF 433D 383 355AFm 344D 333D 30DX 422D PZ5000AF

Vivitar 285HV

Współpracuje również z innymi lampami niskonapięciowymi.

Nie współpracuje z lampami Nissin oraz z lampami starego typu, o wysokim napięciu na stopce (powyżej 5V).

Wyzwalanie aparatu

Działa jako zdalny wyzwalacz aparatu poprzez wejście wężyka spustowego.

UWAGA: Wyzwalacz RF-603 w wersji Canon nie współpracuje z aparatami Pentax jako wyzwalacz lamp błyskowych.

Możliwe kombinacje systemów

Wyzwalacz można wykorzystać do budowy zaawansowanego studia fotograficznego. Dzięki jego zastosowaniu można łączyć na przykład lampy błyskowe i studyjne w jeden system oświetleniowy. Używając różnych kombinacji kanałów można z poziomu aparatu uruchamiać różne zestawy lamp.