YN-568EX Nikon

Kub Online/

Lampa YongNuo YN-568EX jest profesjonalną lampą błyskową, która w pełni dorównuje dużo droższym markowym lampom „z górnej półki”. Lampa ta wyposażona została w zaawansowane funkcje dotychczas dostępne tylko w drogich lampach takich producentów jak Canon czy Nikon.

Liczba przewodnia lampy osiąga wartość GN58 (105mm/ISO100). Zapewnia to dużą siłę błysku, którą możemy regulować od pełnej siły do 1/128. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości komponentów czas ładowania lampy wynosi maksymalnie 3s.

Lampa została wyposażona w większość zaawansowanych funkcji takich jak zoom palnika w trybie automatycznym oraz manualnym (w zakresie 24-105mm), FEC, FEB, synchronizacja na tylną kurtynę migawki (rear-curtain), wspomaganie autofocusa, błysk stroboskopowy, kompensacja siły błysku w zakresie +/- 5ev, moddeling light, czy wbudowana fotocela, dyfuzor i odbłyśnik oraz gniazdo micro jack.

Lampa może pracować w trybach E-TTL, Multi, Manualnym oraz Slave 1 (wyzwalana błyskiem innej lampy) oraz Slave 2 (z pominięciem przedbłysku pomiarowego).

Lampa ta może współpracować zarówno na stopce aparatu w systemach i-TTL i TTL, jak i bezprzewodowo za pomocą współpracy z systemami Speedlite – Nikon. Opcja bezprzewodowej współpracy udostępnia możliwość pełnej automatycznej korekcji pracując w systemie Nikona oraz manualnej zarówno dla Canona, jak i Nikona.

Jest to również pierwsza lampa produkcji YongNuo wyposażona w HSS (High Speed Sync), który pozwala na synchronizację błysku lampy z bardzo krótkim czasem migawki, do 1/8000s.

YN-568EX posiada czytelny wyświetlacz LCD z podświetleniem, który wskazuje wszystkie ustawienia lampy. Prócz tego posiada system dźwiękowego powiadamiania o naładowaniu i gotowości do ponownego błysku, który można wyłączyć. Całość jest zapakowana w oryginalne pudełko producenta.

  • Tryby pracy: i-TTL, TTL- automatyczny; M- manualny; Multi- stroboskopowy; S1 i S2, Slave
  • Zasięg wyzwalania bezprzewodowego 25 m wewnątrz pomieszczeń, 15 m na zewnątrz
  • Grupa błysków modelujących (do podglądu), wyzwalana przyciskiem głębi ostrości
  • Kompatybilność z bezprzewodowymi systemami wyzwalania Nikon
  • 3 Grupy pracy: A, B, C
  • 4 Kanały pracy 1,2,3,4
  • Automatyczne wyłączenie: w trybie manualnym 30 min, w trybie fotoceli 60 min
  • Ilość błysków na jednym zestawie baterii 100-1500 (baterie alkaliczne AA)