YN-660 2000-9900K + RGB

Kub Online/

Lampa YN660 LED to najnowsza propozycja Yongnuo, stanowiąca rozwinięcie cieszących się niesłabnącą popularnością tzw. mieczy serii YN360. Podobnie jak swoje poprzedniczki YN660 została wyposażona w wysokiej jakości diody CCT i RGB oraz oferuje współczynnik CRI na poziomie 96+, co gwarantuje wierne odwzorowanie barw. W porównaniu do lamp serii YN360 jest jednak o wiele większa, mocniejsza i wydajniejsza. W porównaniu z YN360 III PRO moc światła w YN660 jest niemal dwukrotnie wyższa! Lampa jest przy tym pozbawiona efektu migotania, co czyni z niej idealne narzędzie do oświetlenia planów filmowych.

W podłużnym, wąskim panelu umieszczono 672 diody LED CCT, odpowiadające za emisję światła naturalnego, oraz aż 120 diod RGB SMD. YN660 oferuje bardzo szeroki zakres temperatury barwowej w trybie światła CCT – od 2000 do 9900 K, co daje możliwość wykreowania niemal każdego rodzaju oświetlenia: od zimnego poranka, poprzez słoneczne, letnie południe, aż po ciepły zachód słońca. Na szczególną uwagę zasługuje dodatkowa możliwość regulacji odcienia zielonego i czerwonego w trybie CCT z zachowaniem wyjściowego CRI. Diody RGB umożliwią z kolei pełną kontrolę nad poszczególnymi kolorami światła. Dzięki systemowi HSI barwy możemy regulować w trzech krokach, mając wpływ na ich odcień, nasycenie i intensywność. Do dyspozycji użytkownika jest też aż 31 trybów tematycznych, wśród których znajdują się wschód słońca, światło świecy, błysk piorunów, fajerwerki, sygnał radiowozu, wozu strażackiego czy SOS. Zmiana ustawień światła odbywa się z poziomu rozbudowanego tylnego panelu. Ponad profilowaną rękojeścią umieszczono duży wyświetlacz LCD oraz przycisk funkcyjny z pokrętłem do zmiany barwy światła. Czytelny interfejs sprawia, że obsługa lampy jest prosta i intuicyjna.

Dzięki wbudowanemu modułowi Bluetooth YN660 może być także sterowana zdalnie przy pomocy dedykowanej aplikacji na smartfony z systemem iOS lub Android. Do sterowania lampą YN660 możemy wykorzystać także piloty z dotykowym kołem barwnym, obecne w lampach YN360 III czy YN360 III PRO. Do ustanowienia połączenia wystarczy, że urządzenia będą pracowały w tym samym kanale (CH1 – CH8). Podczas sterowania bezprzewodowego pilotem część funkcji w lampie YN660 pozostanie nieaktywna. Sam pilot nie został dołączony do modelu YN660.

Obudowa lampy została wykonana z wytrzymałego aluminium i tworzywa sztucznego. Pomimo dużych rozmiarów YN660 pozostaje mobilna i może być wygodnie trzymana w dłoni, podobnie jak wcześniejsze modele mieczy. Posiada także gwint żeński 1/4 cala, dzięki któremu może być nakręcona na statyw fotograficzny lub oświetleniowy. Co istotne z punktu widzenia twórców video, lampa nie posiada aktywnego systemu chłodzenia – tę rolę pełni sama obudowa z licznymi otworami wentylacyjnymi. Nawet podczas pracy z dużą mocą lampa pozostaje cicha i nie zakłóca pracy mikrofonów czy rejestratorów dźwięku. Do YN660 LED dołączony jest softbox z gridem, który umożliwia zmiękczenie i zawężenie strumienia światła. Lampa YN660 może korzystać z zasilania sieciowego lub dwóch akumulatorów typu NP-F. Źródło zasilania nie wchodzi jednak w skład zestawu i należy dokupić je osobno.

Kompatybilnym zasilaczem sieciowym jest model FJ-SW20171205000D 12 V / 5 A (ZSLCZYN600).

 • Regulacja temperatury światła CCT od 2000 do 9900 K
 • Dodatkowa regulacja odcienia zielonego i czerwonego
 • Wysoki wskaźnik CRI 96+
 • Praca w przestrzeni barw RGB
 • Kontrola koloru światła w trybie HSI
 • Żywotność diod do 50 000 godzin
 • Płynna regulacja mocy
 • Prosta i intuicyjna obsługa
 • Profilowana rękojeść
 • Gwint statywowy 1/4 cala
 • Wbudowany moduł Bluetooth
 • Sterowanie aplikacją na odległość do 15 m
 • Zasilanie sieciowe 12 V 5 A (brak w zestawie) lub dwoma akumulatorami NP-F (brak w zestawie)
 • Wymiary: 766 × 76 × 38 mm
 • Waga: 1536 g