YN300 5600K

Yongnuo YN300 ze stałą temperaturą barwową 5600 K to niewielki, poręczny panel diodowy LED o powierzchni 15 × 11 cm. Złożony z 300 diod emitujących silny i atrakcyjny strumień świetlny.

Lampa jest bardzo prosta w obsłudze. Regulacja mocy odbywa się za pomocą dużego pokrętła na tylnym panelu. Zmiana mocy może przebiegać w trybie Fine co 1% lub w trybie Coarse co 10%. O aktualnie wybranej mocy informuje 10 diod kontrolnych. Lampa może pracować w trybie Manualnym lub Automatycznym, gdzie sama dopasuje swoją moc do warunków zastanych. Na tylnym panelu znajdziemy również przycisk podglądu stanu baterii oraz SOS, po aktywacji którego lampa zacznie nadawać określony sygnał świetlny. Jest to doskonała opcja nie tylko na potrzeby realizacji video, ale także faktycznego niebezpieczeństwa w którym się znajdziemy, np. podczas weekendowych wycieczek.

YN300 korzysta z zasilania akumulatorowego i wymaga do pracy zewnętrznego akumulatora NPF (brak w zestawie). Dodatkowym udogodnieniem jest funkcja zdalnego sterowania – w zestawie z lampą znajduje się pilot bezprzewodowy, za pomocą którego możemy sterować lampą z odległości do 8 m.  

Lampę YN300 wyposażono w praktyczne wrota umożliwiające regulację rozchodzenia się światła. W zestawie znajduje się adapter umożliwiający założenie jej na gorącą stopkę aparatu lub dowolny statyw z gwintem 1/4″. Dzięki dołączonej do kompletu, wygodnej rączce, może być także trzymana w dłoni. W komplecie znajdują się dyfuzor rozpraszający ostre światło lampy, a także trzy filtry kolorowe: pomarańczowy, czerwony oraz niebieski. 

  • Stała temperatura barwowa 5600 K
  • Płynna lub skokowa regulacja mocy
  • 300 diod o trwałości 50 000 godzin
  • Sterowanie bezprzewodowe
  • Zasięg pilota – 8 metrów
  • Tryb SOS
  • Zasilanie – 1 × akumulator typu NP-F (brak w zestawie)