YN-10800 3.2-5.5K

Kup Online/

Zaawansowana, mocna lampa panelowa LED Yongnuo YN-10800 z możliwością regulacji temperatury barwowej od 3200 K do 5500 K to profesjonalne źródło światła stworzone z myślą o pracy na rozbudowanym planie filmowym. Panel został wyposażony łącznie w 900 jasnych diod LED, z których połowa emituje światło ciepłe, zaś druga połowa światło neutralne (białe). Wysokiej jakości komponenty gwarantują idealne odwzorowanie barw na poziomie CRI 95. W komplecie z lampą znajdują się dwie nakładki dyfuzyjne – przezroczysta, której zadaniem jest zmiękczenie światła bez wpływu na jego barwę, oraz pomarańczowa (CTO), która pozwala je dodatkowo ocieplić.

Dla wygodniejszej i szybszej obsługi diody lampy zostały podzielone w dwie grupy, a każda z nich jest kontrolowana przez oddzielne pokrętło, umieszczone z tyłu obudowy. Moc poszczególnych diod może być regulowana w zakresie od 1% do 99% na dwa sposoby: w trybie Fine zmiana następuje płynnie, co 1%, zaś w trybie Coarse (C) skokowo, co 10%. Pokrętła zostały też wyposażone w niewielkie wyświetlacze, informujące m.in. o stanie naładowania akumulatorów, co jest szczególnie dużym udogodnieniem podczas pracy w plenerze.

YN-10800 może być kontrolowana na trzy sposoby. Poza klasyczną regulacją mocy za pomocą opisanych powyżej pokręteł, do dyspozycji użytkownika jest niewielki pilot zdalnego sterowania, zaś wbudowany w lampę moduł Bluetooth umożliwia też zmianę ustawień z poziomu aplikacji, dostępnej na smartfony z z systemem Android lub iOS. Aplikację można pobrać ze strony producenta lub skanując kod QR, znajdujący się na pudełku lampy. Dla wygodniejszej obsługi lampa została umieszczona w uchwycie statywowym typu U. Pozwala to na swobodną zmianę jej położenia oraz kąta nachylenia. Całość może być nasadzona na standardowy statyw oświetleniowy z trzpieniem 16 mm. Wbudowane, czteroskrzydłowe wrota ułatwiają z kolei precyzyjną kontrolę światła. W obudowie przewidziano również wiatrak, odpowiadający za aktywne chłodzenie podzespołów w trakcie długiej pracy.

Urządzenie może być zasilane sieciowo lub pracować na czterech akumulatorach typu NP-F (poszczególne grupy diod wymagają dwóch ogniw do pracy). Źródło zasilania nie jest jednak dołączone do zestawu i należy dokupić je osobno.

Kompatybilnym zasilaczem sieciowym jest model FJ-SW202719006000D 19 V / 6 A (ZSLCZYN860).

  • 900 diod LED o dużej mocy – 450 diod ciepłych i 450 diod neutralnych (zimnych)
  • Silny strumień świetlny – 10 800 lm
  • Trwałość diod do 50 000 godzin
  • Regulacja temperatury barwowej od 3200 K do 5500 K
  • Płynna lub skokowa regulacja mocy
  • Wysoka wartość CRI – 95+
  • Czteroskrzydłowe, regulowane wrota
  • Wskaźniki naładowania baterii
  • Możliwość zdalnego sterowania z poziomu pilota lub aplikacji na telefon
  • Zasilanie sieciowe lub akumulatorowe (brak w zestawie)