YN-256 3.2-5.5K

Kub Online/

YN-256 to wysokiej jakości panel LED marki YONGNUO, który łączy w sobie najważniejsze cechy źródeł światła tego typu – mocny strumień świetlny i dużą powierzchnię świecenia, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo niskiej wagi i grubości jedynie 2,5 cm. Idealnie nadaje się na dopełniające źródło światła w fotografii i filmie.

Źródłem światła w lampie jest 256 mocnych diod LED SMD w dwóch barwach – 128 chłodnych oraz 128 ciepłych. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwa jest bezstopniowa regulacja temperatury barwowej w zakresie od 3200 do 5500 K. Trwałość pracy diod to aż 50 000 godzin, a ich CRI jest większe lub równe 95. Moc światła lampy można dostosować w zakresie od 10 do 100%.

Nowym, ważnym elementem konstrukcji jest specjalna płyta o drobno kropkowanej fakturze, której zadaniem jest odpowiednie nakierowanie światła, a także jego rozproszenie. Obudowa lampy została wykonana z lekkiego, ale i wytrzymałego tworzywa sztucznego o estetycznym wykończeniu. Na jej tyle umieszczono dwa pokrętła, za pomocą których można dostosować parametry światła – w odróżnieniu od starszych paneli YONGNUO, YN-256 oferuje regulację mocy oraz temperatury niezależnie od siebie. Powyżej gałek regulacji umieszczono również przyciski służące do sprawdzenia stanu naładowania akumulatorów aktualnie używanych z lampą.

W komplecie z panelem znajduje się głowica kulowa ze zintegrowanym adapterem na statyw oświetleniowy, dzięki której możliwe jest praktycznie dowolne dostosowanie kąta nachylenia lampy, a także ustawienie jej w pionie. W samym panelu przewidziano także standardowy gwint 1/4″ – z powodzeniem można więc zamontować ją na dowolnym innym statywie oświetleniowym lub fotograficznym o pasującym gwincie.

Lampę można zasilać za pomocą dwóch akumulatorów typu NP-F lub zasilacza sieciowego o napięciu 15 – 24 V i natężeniu ⩾ 3 A. Źródło zasilania nie zostało jednak dołączone do fabrycznego zestawu i należy dokupić je osobno.

  • Bardzo lekka i cienka
  • Delikatne, rozproszone światło
  • Regulacja mocy i temperatury niezależnie od siebie
  • Zakres regulacji temperatury: 3200 – 5500 K
  • Brak migotania przy nagraniach w zwolnionym tempie
  • W komplecie głowica kulowa z adapterem statywowym
  • Zasilanie: Zasilacz sieciowy lub 2 akumulatory NP-F (brak w zestawie)