YN-600 II 3.2-5.5K

Kup Online/

Lampa LED YONGNUO YN-600 II, emitująca silne światło o regulowanej mocy i temperaturze barwowej. Oferuje możliwość zdalnego sterowania, z powodzeniem może stanowić główne źródło światła w niewielkim studio filmowym lub fotograficznym.

W konstrukcji lampy przewidziano aż 600 diod LED o żywotności 50 000 godzin. Połowa z nich emituje światło ciepłe, a druga połowa – światło zimne. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwa jest płynna regulacja temperatury barwowej światła w zakresie 3200–5500 K. Zamontowano je na specjalnej, lustrzanej powierzchni, która dodatkowo wzmacnia światło lampy. Wrota umieszczone na każdej z krawędzi panelu umożliwiają kontrolę kąta rozchodzenia się światła – zależnie od potrzeb może on być szeroki, obejmować dużą część planu, lub wąski, skupiony na konkretnym miejscu. Dzięki zastosowaniu diod LED, nagrania prowadzone przy użyciu YN-600 II – szczególnie te w zwolnionym tempie – są pozbawione efektu tzw. „flickera”, czyli migotania światła.

Parametry lampy można dostosować bezpośrednio na niej, za pomocą przycisków i pokrętła umieszczonych z tyłu obudowy. Zależnie od potrzeb, regulacja może być plynna, lub odbywać się w skokach co 10%. Aktualnie ustawiane parametry wyświetlane są na niewielkim ekranie LED. W panelu przewidziano także możliwość sterowania zdalnego na dwa sposoby – za pomocą pilota dołączonego do zestawu, lub smartfona z aplikacją dostępną do pobrania na oficjalnej stronie producenta.

YN-600 II można zasilać na dwa sposoby – za pomocą zasilacza sieciowego lub popularnych akumulatorów typu NP-F (NP-F960 / NP-F730 itp.). Źródło zasilania nie jest jednak częścią fabrycznego zestawu i należy dokupić je osobno. W komplecie znajduje się natomiast mleczny dyfuzor rozpraszający ostre światło lampy oraz specjalny filtr dodatkowo ocieplający ostateczny efekt. Praktyczna, sodlina głowica głowica przegubowa umożliwi szybki montaż na dowolnym statywie oświetleniowym o sugerowanej grubości trzpienia 16 mm oraz regulację kąta nachylenia lampy.

  • Cichy wiatrak chłodzący lampę
  • 600 mocnych diod LED
  • Wrota do kontroli rozchodzenia się światła
  • Regulacja temperatury barwowej w zakresie 3200–5500 K
  • Płynna lub skokowa regulacja mocy
  • Zasięg zdalnego sterowania – ok. 15 metrów
  • Wskaźnik naładowania akumulatora
  • Zdalne sterowanie za pomocą pilota
  • Możliwość sterowania ze smartfona NOWOŚĆ!
  • Zasilanie sieciowe lub z akumulatora (brak w zestawie)

W zestawie

Lampa LED YONGNUO YN-600 II 3200–5500 K
Głowica montażowa na statyw
Pilot
Dyfuzor
Filtr ocieplający (CTO)