YN-308 3.2-5.5K

PRODUKT WYCOFANY ZE SPRZEDAŻY

Nowość w technologii lamp LED od producenta znanego już wcześniej z lamp LED i błyskowych na rynku. Model Yongnuo YN-308 jest to najnowszy produkt tej marki, który jako pierwszy jest lampą pierścieniową w tak dużym rozmiarze (średnica 50 cm) o regulowanej temperaturze barwowej 3200-5500K. Posiada aż 304 diod LED (152 diod o temp. 3200K oraz 152 diod o temp. 5500K). Umożliwia to płynną regulację temperatury barwowej od 3200K (ciepłego światła) do 5500K (światła dziennego).

Lampy pierścieniowe są idealne do fotografii makijażu, makrofotografii, zdjęć portretowych lub produktowych. Coraz częściej także wykorzystywane są do video blogów czy też do nagrywania filmów na Youtube. Najpopularniejsze jest również zastosowanie lamp pierścieniowych przez makijażystki, ponieważ światło jest idealnie białe (przy temp. 5500K), naturalne i nie migocze oraz nie przekłamuje kolorów, dzięki czemu jest korzystne podczas nakładania make-up’u. Dodatkowo lampa ma możliwość regulacji temperatury barwowej co sprawia, że możemy uzyskać również nieco cieplejszy odcień.

Lampy pierścieniowe dają specyficzny efekt odbicia w fotografowanych przedmiotach. Daje bardzo kontrastowe oświetlenie, którego moc możemy płynnie regulować przy pomocy wbudowanego ściemniacza. Nasza lampa pozbawiona jest efektu migotania. Nie zaburza pracy miernika balansu bieli podczas fotografowania. Odwzorowanie kolorów w lampie to ≥ 95 Ra.

Sama lampa może być zasilania bezpośrednio przez zasilacz zewnętrzny 8V 5A (brak w zestawie) lub poprzez dwa akumulatory z serii Sony NP-F (np. NP-F750, NP-F770, NP-F930, NP-F950, NP-F960, NP-F970 – brak w zestawie). Ring wyposażony jest w otwór montażowy z gwintem 1/4″,  a także uchwyt rączkę co umożliwi trzymanie lampy w ręku lub umieszczenie jej na statywie.

Lampa posiada wbudowany dyfuzor rozpraszający i zmiękczający światło. Modelem YN-308 możemy sterować za pomocą pilota zdalnego sterowania, który jest dostępny w zestawie i pozwala na włączanie i wyłączanie lampy, a także sterowanie jej mocą świecenia. Lampa posiada również możliwość grupowania w zdalnej pracy aż do 8 grup. Kształt okręgu gwarantuje równomierne oświetlenie z każdej strony, dzięki czemu lampa może być jedynym źródłem światła.

  • Regulacja temperatury barwowej od 3200K-5500K
  • Zasilanie poprzez zasilacz sieciowy lub akumulator
  • Trwałość 50 00 godzin świecenia
  • Możliwość tworzenia do 8 grup lamp
  • Płynna regulacja mocy
  • Średnica wewnętrzna lampy: ok. 42cm
  • Wysokość lampy: 50cm
  • Współczynnik odwzorowania barw – powyżej 90Ra
  • Miejsce na gwint 1/4″