YN-608 3.2-5.5 RGB

Kub Online/

Nowość w technologii lamp LED od producenta znanego już wcześniej z lamp LED i błyskowych na rynku. Model Yongnuo YN-608 RGB jest to najnowszy produkt tej marki, który jako pierwszy jest lampą pierścieniową w tak dużym rozmiarze (średnica 50 cm) o regulowanej temperaturze barwowej 3200 – 5500K oraz z wbudowanymi diodami RGB SMD. Posiada aż 384 diody LED (152 diod o temp. 3200K, 152 diod o temp. 5500K oraz 80 diod RGB SMD). Umożliwia to płynną regulację temperatury barwowej od 3200K (ciepłego światła) do 5500K (światła dziennego) natomiast diody LED SMD emitują światło w podstawowych kolorach RGB.

Lampy pierścieniowe są idealne do fotografii makijażu, makrofotografii, zdjęć portretowych lub produktowych. Coraz częściej także wykorzystywane są do video blogów czy też do nagrywania filmów na Youtube. Najpopularniejsze jest również zastosowanie lamp pierścieniowych przez makijażystki, ponieważ światło jest idealnie białe (przy temp. 5500K), naturalne i nie migocze oraz nie przekłamuje kolorów, dzięki czemu jest wykorzystywane podczas nakładania make-up’u. Dodatkowo lampa ma możliwość regulacji temperatury barwowej co sprawia że możemy uzyskać również nieco cieplejszy odcień.

Lampy pierścieniowe dają specyficzny efekt odbicia w fotografowanych przedmiotach. Daje bardzo kontrastowe oświetlenie, którego moc możemy płynnie regulować przy pomocy wbudowanego ściemniacza. Nasza lampa pozbawiona jest efektu migotania. Nie zaburza pracy miernika balansu bieli podczas fotografowania. Odwzorowanie kolorów w lampie to ≥ 95 Ra.

Sama lampa może być zasilania bezpośrednio przez zasilacz zewnętrzny 8V 5A (brak w zestawie) lub poprzez dwa akumulatory z serii Sony NP-F (brak w zestawie) (np. NP-F750, NP-F770, NP-F930, NP-F950, NP-F960, NP-F970). Lampa została również wyposażona w otwór montażowy z gwintem 1/4″.

Lampa posiada wbudowany dyfuzor rozpraszający i zmiękczający światło. Modelem YN-608 RGB możemy sterować za pomocą pilota zdalnego sterowania, który jest dołączony do zestawu i pozwala na włączanie i wyłączanie lampy, a także sterowanie jej mocą świecenia. Lampa posiada również możliwość grupowania w zdalnej pracy aż do 8 grup. Kształt okręgu gwarantuje równomierne oświetlenie z każdej strony, dzięki czemu lampa może być jedynym źródłem światła.

  • Regulacja temperatury barwowej od 3200 do 5500K
  • 80 diod RGB SMD
  • Zasilanie poprzez zasilacz sieciowy (brak w zestawie) lub akumulator (brak w zestawie)
  • Trwałość 50 000 godzin świecenia
  • Możliwość tworzenia do 8 grup lamp
  • Płynna regulacja mocy
  • Średnica wewnętrzna lampy: ok. 42 cm
  • Wysokość lampy: 50 cm
  • Współczynnik odwzorowania barw – powyżej 90 Ra
  • Miejsce na gwint 1/4″