YN-708 3200-5600K

Kub Online/

Zaawansowana lampa pierścieniowa YN-708 z regulowaną temperaturą barwową w zakresie od 3200 K do 5600 K to nowość w ofercie Yongnuo, będąca ukłonem w stronę wszystkich twórców, dla których podstawowym narzędziem pracy jest smartfon. Średnica 53 cm oraz 704 wysokiej jakości diody LED SMD sprawiają, że jest to profesjonalne narzędzie o szerokim spektrum zastosowań. Diody LED zostały podzielone na dwie grupy – połowa z nich emituje ciepłe światło o barwie 3200 K, zaś druga połowa odpowiada za światło białe o temperaturze 5600 K. Współczynnik CRI wynosi 95+, zaś dyfuzor z mlecznobiałego tworzywa skutecznie rozprasza światło, czyniąc je wyjątkowo miękkim i przyjemnym dla oka.

Obsługa lampy została maksymalnie uproszczona – w środku okręgu znajduje się włącznik i duże pokrętło z przyciskiem, służące do przełączania pomiędzy diodami ciepłymi i zimnymi oraz regulacji ich mocy. Zmiana mocy i temperatury barwowej może przebiegać na dwa sposoby – w trybie Fine wartości zmieniają się precyzyjnie co 1%, zaś w trybie Coarse (C) zmiana następuje skokowo, co 10%. Takie rozróżnienie pozwala na szybkie i wygodne dopasowanie natężenia światła do bieżących warunków. Dla jeszcze większego komfortu pracy bieżące wartości są wyświetlane na dwóch ekranach LCD, umieszczonych odpowiednio z tyłu i z przodu lampy. Na tylnym panelu znajdują się kolejne trzy przyciski, umożliwiające m.in. wspomnianą wcześniej zmianę trybu regulacji mocy, zapamiętywanie ustawień czy podgląd stanu naładowania baterii, jeśli lampa wykorzystuje takie źródło zasilania.

W obudowie lampy przewidziano także dodatkowe udogodnienia dla użytkowników smartfonów. Na tylnym panelu znajdują się dwa porty USB 5 V 2 A, które można wykorzystać do ładowania telefonu w trakcie dłuższej pracy. W środku okręgu przewidziano zaś dwa uchwyty montażowe typu zimna stopka, w których mogą być zamontowane dodatkowe akcesoria, a także żeński gwint ¼ cala. Dodatkowy, trzeci uchwyt typu zimna stopka znajduje się na szczycie lampy. Do kompletu dołączono z kolei regulowany uchwyt do telefonu w formie elastycznego pałąka z klipsem, który można zaczepić na obudowie lampy. Szeroki rozstaw szczęk umożliwia pewny chwyt nawet smartfonów o dużej przekątnej ekranu.

YN-708 posiada zintegrowaną głowicę z przegubem, umożliwiającym zmianę kąta jej nachylenia do przodu i do tyłu. Zakres ruchu wynosi aż 180º, dzięki czemu lampa może świecić bezpośrednio z góry, co jest szczególnie pomocne przy fotografii produktowej czy doświetlaniu miejsca pracy podczas zabiegów kosmetycznych. Samą lampę można zamontować na statywie oświetleniowym z głowicą 16 mm. Bezpieczeństwo pracy zapewniają dwa zaciski – dolny, stabilizujący lampę na statywie oraz górny, blokujący ją w wybranym położeniu.

Lampa może być zasilana zasilaczem sieciowym 19 V 3 A (w zestawie) lub korzystać z dwóch akumulatorów serii NP-F (brak w zestawie).

  • Duża powierzchnia świecenia – średnica 53 cm
  • Miękkie, przyjemne dla oka światło
  • 704 wydajne diody LED – 352 diody ciepłe i 352 diody zimne
  • Regulacja mocy i temperatury barwowej od 3200 K do 5600 K
  • Wysoki współczynnik CRI 95+
  • Możliwość montażu dodatkowych akcesoriów
  • Dwa porty USB do ładowania telefonów
  • Montaż na statyw oświetleniowy z głowicą 16 mm
  • Zmiana kąta nachylenia lampy o 180º
  • Zasilanie sieciowe lub akumulatorowe (akumulatory nie są częścią zestawu)