YN-808 3200-5500K

Kub Online/

Wyjątkowo mocna lampa pierścieniowa Yongnuo YN-808 to profesjonalne urządzenie, które znajdzie zastosowanie zarówno na planie filmowym i fotograficznym, jak i podczas doświetlenia miejsca pracy w salonie kosmetycznym, pracowni wizażu czy studiu tatuażu. To także doskonałe urządzenie dla wszystkich użytkowników smartfonów. W okręgu o średnicy 53 cm umieszczono aż 800 wysokiej jakości diod LED SMD, z których połowa emituje ciepłe światło o barwie 3200 K, zaś druga połowa odpowiada za światło neutralne o barwie 5500 K. Dzięki takiemu rozwiązaniu lampa oferuje możliwość płynnej regulacji temperatury barwowej, co w zestawieniu z wysokim współczynnikiem CRI 95+ oraz stosunkowo niewielkim poborem mocy czyni z niej zaawansowane narzędzie o wszechstronnym zastosowaniu.

Światło emitowane przez diody jest skutecznie zmiękczane i rozpraszane przez wbudowany na stałe dyfuzor. Parametry pracy mogą być zmieniane płynnie lub skokowo – odpowiadają za to dwa tryby: Fine, umożliwiający precyzyjną zmianę ustawień co 1%, oraz Coarse (C), w którym wartości zmieniają się co 10%. Dla większej wygody wartości są wyświetlane na dwóch ekranach, umieszczonych odpowiednio z przodu i z tyłu lampy. Nowością w modelu YN-808 jest możliwość natychmiastowego powrotu do pracy w trybie światła białego oraz opcja wyłączenia części diod – panel został podzielony na cztery sekcje i każda z nich może świecić niezależnie (odpowiednio góra / dół / prawo / lewo).

Dla większej wygody pracy obsługa lampy została maksymalnie uproszczona. W środku okręgu znajduje się duże pokrętło z przyciskiem, za pomocą którego zmieniany jest określony parametr – jasność lub temperatura barwowa. Na tylnym panelu znajdują się trzy przyciski, umożliwiające zmianę trybu regulacji mocy, kanału pracy oraz podgląd stanu naładowania akumulatorów. Ustawienia użytkownika mogą być zapamiętane dzięki dwóm przyciskom z przodu obudowy. Z poziomu przedniego panelu możliwy jest także wspomniany wcześniej powrót do ustawień światła białego oraz podział lampy na sekcje. Model YN-808 otrzymał również opcję zdalnego sterowania za pomocą niezależnego pilota. Do poprawnej pracy wymaga dwóch baterii AAA (brak w zestawie). Poza pilotem możliwe jest też sterowanie lampą z poziomu smartfona z systemem Android lub iOS. Służy temu dedykowana aplikacja.

W obudowie modelu YN-808 przewidziano aż cztery otwory montażowe na dodatkowe akcesoria. W środku okręgu znajduje się otwór z gwintem ¼ cala oraz dwa uchwyty typu zimna stopka. Trzeci uchwyt zimna stopka znajduje się na górze lampy. Dzięki temu na lampie można zamontować np. zewnętrzny mikrofon, głowicę na aparat czy uchwyty do telefonu (dodatkowe akcesoria nie wchodzą w skład zestawu). Z tyłu lampy znajdują się także dwa porty USB 5 V 2 A, które mogą posłużyć do ładowania smartfona w trakcie dłuższych nagrań.

YN-808 posiada solidny przegub, umożliwiający zmianę kąta jej nachylenia oraz bezpieczny montaż na statywie oświetleniowym z trzpieniem 16 mm. Stabilność zestawu zapewniają dwa zaciski – dolny, stabilizujący lampę na statywie oraz górny, blokujący ją w wybranym położeniu. Zakres pochylenia wynosi aż 180º, przez co lampa będzie pomocna np. przy fotografii produktowej przedmiotów o niewielkich gabarytach czy podczas pracy w gabinecie kosmetycznym.

Podobnie jak inne lampy LED, YN-808 może być zasilana sieciowo lub z dwóch akumulatorów popularnej serii NP-F. Źródło zasilania nie jest jednak częścią fabrycznego zestawu i należy dokupić je osobno. W komplecie znajduje się za to wygodna, solidna torba oraz wspomniany bezprzewodowy pilot.

Kompatybilnym zasilaczem sieciowym jest model FJ-SW1905000F 19 V / 5 A (ZSLCZY900).

 • Duża średnica zewnętrzna 53 cm
 • Atrakcyjnie rozproszone, miękkie światło
 • 800 wysokiej jakości diod LED SMD – 400 diod ciepłych i 400 diod zimnych
 • Regulacja mocy i temperatury barwowej od 3200 K do 5500 K
 • Praca na wybranej części diod
 • Odwzorowanie barw na poziomie CRI 95+
 • Możliwość montażu dodatkowych akcesoriów
 • Dwa porty USB do ładowania telefonów
 • Montaż na statyw oświetleniowy z głowicą 16 mm
 • Zmiana kąta nachylenia lampy o 180º
 • Zasilanie sieciowe lub akumulatorowe (brak w zestawie)