LUX160 5600K

 

SPRAWDŹ

 

LUX160 to zaawansowana lampa LED światła stałego marki Yongnuo typu Spotlight o mocy aż 24 480 lm. Wykorzystanie technologii COB umożliwiło zaprojektowanie chipa o znacznie większej gęstości diod niż w przypadku tradycyjnych lamp z diodami LED SMD. ​Bezpośrednio przekłada się to na intensywność i jednolitość światła. Technologia Chip-On-Board wiąże się także ze znacznie mniejszym poborem mocy niż w przypadku diod tradycyjnych – lampa wyposażona w COB będzie zużywać mniej energii podczas generowania strumienia świetlnego o tej samej intensywności, co podobne urządzenia z diodami SMD.

LUX160 oferuje szeroki kąt świecenia 110º, płynną oraz precyzyjną zmianę mocy oraz stałą temperaturę barwową 5600 K. Lampę wyróżnia bardzo wysoki współczynnik odwzorowania barw na poziomie 96+. Posiada także 9 trybów tematycznych, imitujących różne sytuacje – wśród nich znajdują się m.in. efekt taśmy filmowej, stroboskop, sygnał SOS czy paparazzi. Każdy z efektów ma także regulowaną prędkość oraz moc, co pozwala w prosty sposób dopasować go do potrzeb planu filmowego. Lampa została wyposażona w adapter systemu Bowens, dzięki czemu może być stosowana z szeroką gamą modyfikatorów światła – softboxów, czasz, strumienic czy beauty dishy. W zestawie z lampą otrzymujemy szesnastokątny softbox paraboliczny z gridem o średnicy 60 cm oraz aluminiowy klosz – od zewnątrz matowo czarny, zaś od wewnątrz pokryty srebrną warstwą odbijającą.

Sterowanie lampą odbywa się z pomocą modułu, który może być przytwierdzony do jej obudowy lub pełnić funkcję pilota zdalnego sterowania. Komunikacja na odległość odbywa się drogą radiową na częstotliwości 2,4 GHz. Moduł jest zasilany dwoma bateriami AA (brak w zestawie) i umożliwia sterowanie lampą z odległości aż 50 metrów. Przejrzystemu układowi przycisków towarzyszy duży, kolorowy wyświetlacz LCD. Lampa posiada również wbudowany moduł Bluetooth, dzięki czemu parametry pracy mogą być regulowane z poziomu dedykowanej aplikacji na telefony z systemem Android lub iOS, dostępnej na oficjalnej stronie producenta.

Długa i wydajna praca z lampą jest możliwa dzięki zastosowaniu aktywnego systemu chłodzenia. Elementy odprowadzające ciepło zostały wykonane z czystej miedzi, zaś towarzyszący im wentylator skutecznie utrzymuje temperaturę podzespołów na bezpiecznym poziomie. LUX160 oferuje trzy tryby pracy – Standardowy, Cichy oraz Wydajny, dzięki czemu sprosta wymaganiom praktycznie każdego planu zdjęciowego. Pracuje w jednym z 256 kanałów, dzięki czemu może zostać włączona w część większego zestawu oświetleniowego, jak i pracować równolegle z innymi, podobnymi urządzeniami, nie zakłócając ich funkcjonowania.

Lampa została umieszczona w uchwycie typu „U” i może być nasadzona na statyw oświetleniowy z głowicą 16 mm. Z tyłu obudowy znajduje się szeroka rączka, ułatwiająca zmianę pochylenia w zakresie 360º i zablokowanie w wybranym położeniu za pomocą wygodnego hamulca. Lampa jest zasilana sieciowo za pomocą dołączonego do zestawu zasilacza 24 V / 7,5 A. W komplecie znajduje się także przewód D-TAP, dzięki któremu może czerpać moc z kompatybilnych akumulatorów typu V-Lock / V-Mount (26 V / 7 A lub 14,8 V / 7,5 A). Całość jest zapakowana w solidną, miękką torbę z uchwytem do przenoszenia oraz paskiem na ramię.

 

 • Stała temperatura barwowa 5600 K
 • Silny strumień świetlny – 24 480 lm
 • CRI 96+
 • 9 trybów tematycznych
 • 3 tryby pracy – Standardowy, Cichy i Wydajny
 • Szeroki kąt świecenia – 110º
 • Odczepiany panel kontrolny
 • Sterowanie zdalne z odległości 50 m
 • Wbudowany moduł Bluetooth
 • Praca w jednym z 256 kanałów
 • Płynna regulacja położenia
 • Hamulec tarczowy
 • Zasilanie sieciowe (zasilacz w komplecie)
 • Możliwość zasilania z akumulatora V-Lock / V-Mount (przewód D-TAP w zestawie)
 • Montaż na statyw 16 mm