YN-560 TX PRO Canon

Kub Online/

Sterownik radiowy YN-560 TX PRO to kolejna odsłona urządzenia do zarządzania lampami reporterskimi YONGNUO, wyposażonymi w kompatybilne odbiorniki radiowe. Umożliwia zdalne wyzwalanie błysku oraz dostosowywanie jego mocy, ogniskowej i innych parametrów w lampach:

YN-560 III / YN-560 IV / YN-685 / YN-968 / YN-968 II N / YN-200
YN-860Li / YN-862 / YN-660 / YN-720

W YN-560 TX PRO zastosowano nowe rozwiązania, umożliwiające pracę sterownika w dotychczas nieobsługiwanych trybach TTL oraz HSS. Ponadto, specjalny protokół radiowy zapewniają zgodność między urządzeniami dedykowanymi do różnych aparatów – z powodzeniem można więc za jego pomocą wyzwalać lampy YONGNUO dedykowane do aparatów Nikon. To idealne rozwiązanie dla fotografów, którzy zmienili lub planują zmienić system, w którym dotychczas pracowali. Sterownik obsługuje 16 kanałów komunikacji radiowej i umożliwia podział i zarządzanie lampami w 5 grupach. Został również wyposażony w diodę wspomagania autofokusa, co jest dodatkowym ułatwieniem w trakcie robienia zdjęć.

Z uwagi na znacznie rozbudowaną funkcjonalność urządzenia, YN-560 TX PRO jest nieco większy od swojego poprzednika. Komora baterii ponownie została umiejscowiona na boku urządzenia dla prostszej wymiany ogniw w trakcie pracy. Tak jak starsze modele, sterownik został wyposażony w duży wyświetlacz LCD o odświeżonym, jeszcze bardziej czytelnym interfejsie, zachowana została również blokada typu Quick Lock. Urządzenie pracuje w zasięgu do 100 m, na częstotliwości 2,4 GHz i zasilane jest dwoma paluszkami AA. W odróżnieniu od starszych wersji, YN-560 TX PRO otrzymał też dopasowany pokrowiec, skutecznie chroniący przed uszkodzeniem w trakcie transportu i przechowywania.

Sterownik komunikuje się także z wyzwalaczami YN-622 II / RF-603 / RF-603 II / RF-605. Takie rozwiązanie umożliwia współpracę urządzenia z lampami innymi niż YN-560 III lub IV, założonymi na jeden z wyżej wymienionych wyzwalaczy. Sterowanie lampami nie będzie jednak możliwe w tym wypadku – parametry błysku powinny być ustawione ręcznie na każdej z lamp.

Z YN-560 TX PRO nie współpracują aparaty, które nie posiadają centralnego styku na gorącej stopce (np. Canon EOS 2000D / 4000D)

  • Obsługa TTL oraz HSS
  • Tryby: E-TTL / M / Multi / Gr
  • Duży, czytelny ekran LCD
  • Podświetlane przyciski
  • Pokrowiec w zestawie
  • Nowy, czytelny interfejs
  • Dioda wspomagania autofokusa
  • 16 kanałów, 5 grup