YN-560 TX II Nikon

Kub Online/

Urządzenie Yongnuo YN560-TX II to następca jednego z najbardziej popularnych sterowników do lamp manualnych YN560-TX, który pozwala uzyskać pełną kontrolę nad systemem lamp błyskowych opartym na bardzo popularnych modelach uniwersalnych – manualnych lamp reporterskich – Yongnuo YN560III, YN560IV, YN660, YN685N, YN968N, YN860Li.

Różnice w porównaniu do pierwszego modelu YN560-TX to dobrze usytuowany, ekran LCD z czytelnym i przyjaznym dla użytkownika interfejsem. Wyzwalacz jest o nowej mniejszej obudowie, do której baterie wkładane są z tyłu, a nie z boku jak w poprzednim modelu, natomiast stopka sanek jest teraz blokowana szybkim zamknięciem typu Quick Lock. Po włączeniu sterownika w górnym prawym rogu znajduje się wskaźnik naładowania baterii.

Nowością w sterowniku jest również możliwość ustawienia funkcji niestandardowych tj.wyświetlanie stronicowania grupowego tzn. ile grup ma być wyświetlane na LCD 3 (A,b,c) lub 6 (A,b,c,d,E,F). Kolejną funkcją jest wyświetlanie ilości grup tzn. czy mają się wyświetlać tylko trzy, cztery, pięć czy sześć grup.

Urządzenie umożliwia podzielenie lamp na 6 grup (16 kanałów) i zdalne zarządzanie mocą błysku oraz zoomem bez konieczności podchodzenia do każdej lampy w celu ręcznego wprowadzania ustawień.

Sterownik Yongnuo YN560-TX jest kompatybilny z bezprzewodowymi wyzwalaczami Yongnuo RF602, RF603, RF603II oraz RF605. Takie rozwiązanie umożliwia współpracę urządzenia z lampami innymi niż YN560III itp. Są to lampy, które mają założony dodatkowy wyzwalacz z wyżej wymienionych modeli, natomiast w tym przypadku nie mamy możliwości sterowania lampą. W takiej konfiguracji parametry błysku ustawiane są bezpośrednio w panelu lampy błyskowej.

Sterownik wyposażony jest w duży, czytelny, podświetlany wyświetlacz LCD wraz z bardzo intuicyjnym interfejsem. Urządzenie pracuje w zasięgu do 100m, na częstotliwości 2,4Ghz i zasilane jest dwoma paluszkami AA.

  • Tryby: manualny (M), stroboskopowy (Multi), wyłączenie trybów (symbol: )
  • Wyświetlacz ledowy z czytelnym układem
  • blokada typu Quick Lock *NOWOŚĆ*
  • wskaźnik naładowania baterii *NOWOŚĆ*
  • ustawienia funkcji niestandardowych *NOWOŚĆ*
  • Czas czuwania: 120 godzin