YN-14EX Canon

Kub Online/

Wysokiej jakości lampa błyskowa pierścieniowa marki Yongnuo. Lampa ta w pełni obsługuje tryb TTL Canona.

Lampy pierścieniowe wykorzystywane są głównie w makrofotografii oraz w fotografii portretowej z bliskiej odległości, aby uzyskać ciekawy efekt błysku w oku. Dzięki pełnej współpracy w trybie automatycznym z aparatami Canon YN-14 EX nadaje się również do fotografii reporterskiej.

YN-14EX pozwala ustawić różną moc błysku dla obu połówek lampy. Pozwala to na osiągnięcie jeszcze ciekawszych efektów światłą i cienia na zdjęciach.

Lampa obsługuje zaawansowane opcje TTL takie jak kompensacja ekspozycji, bracketing, FE Lock, czy synchronizację na tylną kurtynę. Dodatkowo może być obsługiwana bezpośrednio z menu aparatu Canon (o ile aparat posiada taką funkcję). YN-14EX posiada również funkcję wspomagania autofocusa aparatu.

W komplecie znajdują się 4 pierścienie pozwalające zamocować lampę na obiektywach o różnej średnicy: 52, 58, 67 lub 72mm. Sama lampa zasilana jest 4 akumulatorami AA. Czas przeładowania lampy jest bardzo krótki i przy w pełni naładowanych akumulatorkach wynosi do 3 sekund.

Lampa posiada gniazdo PC pozwalające na synchronizację z innymi lampami za pomocą przewodu synchro oraz gniazdo zasilania zewnętrznego dla osób chcących jeszcze bardziej wydłużyć czas pracy lampy.

Parametry techniczne

Liczba przewodnia 14 (ISO100, 105mm)
Tryby pracy Automatyczny (TTL) i Manualny (M)
Regulacja siły błysku 7-stopniowa od 1/1 do 1/64 (z kompensacją ekspozycji 19 stopni mocy)
Temperatura barwowa ~5600K
Czas ładowania około 3s
Zasilanie 4 x AA (paluszki)
Waga 420g (bez baterii)
Wymiary lampa: 135 * 123 * 26mm
jednostka sterująca: 153 * 74 * 56mm